Diagnostika

  

    V této sekci bych se chtěl zaměřit už více či méně na opravy motorových vozidel. Je rozdělena na dvě hlavní části. Diagnostiku všeobecnou a diagnostiku řídících systémů. Všeobecná se týká běžných oprav mechanických součástí které nejsou elektronikou kontrolovány. Diagnostika řídících systémů naopak pak systémů elektronikou kontrolovaných.

Současný trend v automobilovém průmyslu spěje však k veškeré elektronizaci. Nebude dlouho trvat a budeme mít ve vozech i systémy které budou kontrolovat veškerou mechaniku. Tak, že se můžeme těšit třeba na kontrolku špatné sbíhavosti nebo na kontrolku uvolněného náboje kola.

https://www.youtube.com/watch?v=zPSoNfmuBXc

Vyhledávání

Kontakt

Jaroslav Hladik

 

 

PŘEHLED MULTIFUNKČNÍ NEZNAČKOVÉ SÉRIOVÉ DIAGNOSTIKY POUŽÍVANÉ V TUZEMSKÉM OPRAVÁRENSTVÍ 

 

 

 

Je výrobce počítačových programů, které prostřednictvím osobního počítače dokážou diagnostikovat řídící jednotky vozidel uváděných v menu diagnostiky.

  

Výrobci multifunkční diagnostiky (komunikace s vozem přes řídící jednotku) na trh dodávají tuto diagnostiku různé úrovně, od jednoduché (výpis a mazání paměti závad) až po zobrazení naměřených hodnot. Některé multifunkční diagnostiky, se dokážou až velice přiblížit k diagnostice značkové. Ti nejlepší do svých programů vkládají i schémata el. zapojení jednotlivých systémů.

Dále se liší také podle výrobní verze. Ta se odvíjí od roku výroby diagnostiky, či verze aktualizace.