DIAGNOSTIKA ŘÍDÍCÍCH SYSTÉMŮ

Tak tady ta kapitola je vyvrcholení opravárenství vůbec. Nebudu daleko od pravdy když řeknu, že pohybovat se s přehledem v elektronických systémech motorových vozidel je asi snem každého mechanika.

Nevím zda někdo o sobě může říci že právě on je ten kterého nezaskočí žádný problém v diagnostice. I odborníci na tuto problematiku které znám se musejí učit diagnostikovat nové systémy, které nám servírují vývojoví pracovníci automobilek. Nevím jaký motor nás žene kupředu v učení nových věcí právě v té diagnostice, věřte že teplo které se rozlévá po těle s každým vyřešeným případem je opravdu příjemné.

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Jaroslav Hladik

 

PŘEHLED MULTIFUNKČNÍ NEZNAČKOVÉ SÉRIOVÉ DIAGNOSTIKY POUŽÍVANÉ V TUZEMSKÉM OPRAVÁRENSTVÍ 

 

 

 

Je výrobce počítačových programů, které prostřednictvím osobního počítače dokážou diagnostikovat řídící jednotky vozidel uváděných v menu diagnostiky.

  

Výrobci multifunkční diagnostiky (komunikace s vozem přes řídící jednotku) na trh dodávají tuto diagnostiku různé úrovně, od jednoduché (výpis a mazání paměti závad) až po zobrazení naměřených hodnot. Některé multifunkční diagnostiky, se dokážou až velice přiblížit k diagnostice značkové. Ti nejlepší do svých programů vkládají i schémata el. zapojení jednotlivých systémů.

Dále se liší také podle výrobní verze. Ta se odvíjí od roku výroby diagnostiky, či verze aktualizace.