V této sekci bychom si měli přiblížit systémy, které se používají v motorových vozidlech. Asi nemá cenu vysvětlovat, jak funguje převodovka, i když ten automat by zato asi stál, no uvidíme. V žádném případě se nebudu systémy zabývat podrobně. Jde o to v rychlosti nastínit, jak věci fungují. Řidič by měl vědět, až si bude vozidlo vyzvedávat ze servisu, co mu na vozidle vlastně opravovali a jaký systém měl poškozen.

 

 

I

Ilustrační foto nápravy AUDI TT            zdroj web.

Vyhledávání

Kontakt

Jaroslav Hladik

 

 

PŘEHLED ZNAČKOVÉ SÉRIOVÉ DIAGNOSTIKY POUŽÍVANÉ V TUZEMSKÉM OPRAVÁRENSTVÍ 

 

 

 

 

FiatDiag je počítačový program, který prostřednictvím osobního počítače dokáže kompletně diagnostikovat řídící jednotky vozidel Fiat.

 

 

Výrobci sériové značkové diagnostiky (komunikace s vozem přes řídící jednotku) na trh dodávají tuto diagnostiku různé úrovně, od jednoduché (výpis a mazání paměti závad, zobrazení naměřených hodnot) až po kompletní (změna klíčů a kódování řídících jednotek).

Dále se liší také podle výrobní verze. Ta se odvíjí od roku výroby diagnostiky, či verze aktualizace. Při zavádění nových systémů v motorových vozidlech, musí i diagnostika umět tyto systémy monitorovat.